Dustbrothers & Miniature Warriors on One Blog

Time for changes,

As you may know I tried to provide two blogs, this one and www.dustbrothers.pl.  Two be honest having two blogs is very challenging.

Especially if it’s your hobby and you have to find time to do it between many other duties. Last year it was very well visible, cause I wasn’t able to make articles so often at all.

Finally I started to think what kind of options do I have. I started to consider how to maintain my idea to share with you my hobby and what to do with two blogs at this time.

Dustbrothers & Miniature Warriors

Since 2020 i decided to publish all my articles, galleries and reviews only na Dustbrothers blog, which I named as „Dustbrothers & Miniature Warriors”. There will be also articles about SAGA, X-Wing, Star Wars Legion and other systems and models which initialy I planned to publish here.  You can find more about my decision on latest article on Dustbrothers.pl.

Stay Tune and look for more content on Dustbrothers & Miniature Warriors,

Kris


Czas na zmiany,

Jak niektórzy pewnie wiedzieli, starałem się prowadzić dwa blogi w tym samym czasie. Ten, oraz www.dustbrothers.pl. Mówiąc szczerze, trudno jest utrzymać przy życiu dwa blogi.

Szczególnie jeśli to jest tylko hobby i musisz znaleźć czas na pisanie między wieloma innymi obowiązkami. W zeszłym roku było to bardzo dobrze widoczne, ponieważ nie byłem w stanie tak często tworzyć artykułów.

W końcu zacząłem zastanawiać się, co z tym zrobić. Z jednej strony chciałbym dalej dzielić się z wami moim hobby, ale nie daję rady już ogarniać dwa blogi w tym samym czasie. Miniature Warriors, jako oddzielny blog nie będzie dalej rozwijany.

Dustbrothers & Miniature Warriors

Wszystko co dotyczy moich gier i modeli od teraz wrzucać będę na Dustbrothers, który nazwałem „Dustbrothers & Miniature Warriors”. Tam też będę publikował materiały dotyczące SAGI, X-Winga, Star Wars Legion i innych systemów, które pierwotnie planowałem tutaj umieszczać. Więcej o tym piszę w najnowszym artykule na Dustbrothers.pl.

Zapraszam Was to zaglądania tam,

Kris

 

 

Leave a Reply

mw-dustbrothers-pl