Welcome My Friend / Witaj Przyjacielu

Hi

It’s my first post on Miniature Warriors. It’s my new blog where I want to publish figures of my warriors, beasts & machines which aren’t related to Dust1947.

I have dedicated blog Dustbrothers.pl where you may find everything about my Dust1947, Dust Universe, my armies, events and models.

This blog is a kind of side project, cause I started to paint others miniature and think it’s good to share these projects as well. It will be rather about publishing photos of my models.

Below I enclose my first „very testing” gallery, just 4 Age of Sigmar models. I hope you like this idea as well. Enjoy it, comments, share with friends and have a fun :).

K-man from www.dustbrothers.pl

Witaj,

To mój pierwszy post na Miniature Warriors (Minaturowych Wojach). To mój nowy eksperyment w sieci. Blog, gdzie będę publikował zdjęcia moich wojów, besti i maszyn bojowych.

Ale nie będą to projekty związane z Dust1947. O tym jest Dustbrothers.pl. Blog, gdzie jestem aktywny i tam znajdziesz moje Dust’owe projekty i podróże w świat alternatywnej wojny.

To jest swego rodzaju projektu bonusowy. Zacząłem malować modele do innych systemów i pomyślałem, że może warto się tymi pracami również podzielić.  Pewnie raczej zdjęcia niż długie teksty, ale może też się spodoba.

Na początek, całkiem testowo 4 modele do Age of Sigmar. Zapraszam do oglądania, komentowania, share’owania i udanej zabawy.

K-man z www.dustbrothers.pl

Leave a Reply

mw-dustbrothers-pl